ביטול העלאה אוטומטית של תוסף למשתמשים מסויימים

תוספים, או בשמם הלועזי Add-ons, הנקראים באופן רשמי "יישומים נוספים" הינם הרחבות שניתן להוסיף לתוכנת SAP Business One על מנת להוסיף פונקציונליות. ניתן להגדיר כי תוסף מסויים יעלה באופן אוטומטי אצל משתמשים מסויימים, ואצל משתמש אחרים יעלה באופן ידני (המשתמש באופן יזום צריך להפעילו), או שלא יעלו כלל. כדי לבצע זאת, יש לעקוב אחר ההסברים שלהלן.

ראשית, יש להכנס למערכת עם משתמש בכיר.

כעת, יש להכנס למנהלה > יישומים נוספים > ניהול יישומים נוספים.

 

ייפתח מסך המציג את רשימת היישומים הנוספים שמותקנים בחברה שאתם עובדים ב כרגע. ניתן לראות כי היישום "Screen Painter" מוגדר כ"אוטומטי" בשדה "קבוצת ברירת מחדל" (כמובן שלא שכחנו לוודא שהוא מוגדר "פעיל"). משמעות דבר זה היא שאם לא נשחק יותר עם ההגדרות, עבור כל המשתמשים יישום זה יעלה באופן אוטומטי.

עכשיו, נרצה שהיישום הנוסף הזה, Screen Painter, לא יעלה באופן אוטומי כשהמשתמש יוסי נכנס לסאפ (בדוגמא שלנו יש 10 יישומים נוספים אשר מותקנים בחברה, ואנחנו מתעסקים עם אחד מהם – שימו לב שאתם משנים את ההגדרות של היישום הנוסף הנכון).

נכנס ללשונית "העדפות משתמש" במסך ניהול היישומים הנוספים, נבחר את תדי, ובשדה "העדפות" נסמן "הפוך ללא אפשרי". דבר זה יגרום לתוסף לא להיות פעיל עבור תדי – הוא לא יוכל להפעילו. אם נרצה שתדי יוכל להפעיל את התוסף לכשיבחר בזה, נעביר את ההגדרה למצב "ידני", כלומר התוסף לא יעלה כשתדי נכנס לסאפ, אבל אם תדי ירצה להפעיל את התוסף, הוא יוכל להכנס למנהלה->יישומים נוספים->מנהל יישומים נוספים, ולבצע הפעלה יזומה של התוסף.

לא לשכוח ללחוץ על "עדכן" כדי שההגדרות ייכנסו לתוקף.