שינוי ערכים מוגדרים מראש של שדה משתמש

בדוגמא שלפנינו, ישנו שדה משתמש, בשם "מצב", ולשדה זה שני ערכים אפשריים: (1) פתוח ו (2) מאושר לייצור. כאן נסביר איך להוסיף/להסיף/לעדכן ערכים קיימים לשדות משתמש כאלו (בעלי בחירה-מרובה).

תחילה יש להכנס לתפריט כלים / כלי התאמה / שדות מוגדרי משתמש – ניהול.

יש לסמן את השדה שאותו אנו רוצים לעדכן. במקרה שלנו מדובר בשדה "מצב" בשורות מסמכי השיווק.

כעת נלחץ על "עדכן". בחלון שיפתח נוכל לראות נתוני השדה, ואת כל הערכים האפשריים לשדה זה. שימו לב שמכיוון ששדה זה הוא בעל אורך של 1, הערכים האפשריים של השדה יהיו בעלי אות אחת בלבד.

ניתן לסמן ערך מסוים, וללחוץ על "מחק" כדי למחוקו, או ללחוץ על "חדש" ולהוסיף ערך חדש לרשימת הערכים האפשריים לשדה זה. אנחנו נוסיף ערך 3 עם תאור "במחסן". בנוסף, נלחץ על החץ למעלה (החצים נמצאים מתחת לכפתור "מחק"), כדי להזיז את הערך החדש לראש הרשימה. כלומר, נרצה שהמשתמשים שלנו יראו את "במחסן" ראשון ברשימה (למרות שנתנו לו ערך 3, שטבעית היינו רוצים שיהיה אחרי מספר 2).

נלחץ עדכן. המערכת תוודא שאנחנו רוצים להמשיך ולעדכן את נתוני השדה. שימו לב שכל המשתמשים שמחוברים כרגע למערכת הסאפ יקבלו הודעה כזו, המודיעה להם שבסיס הנתונים שונה ושואלת אותם אם הם רוצים להמשיך ולסגור את כל החלונות. משתמשים אשר אותם לא מעניין השינוי שעשינו (בדוגמה זו עשינו שינוי בשדה משתמש אשר רלוונטי להזמנות, ויכול להיות שיש משתמשים שאין להם נגיעה להזמנות) יכולים לענות "לא" להודעה ולהמשיך לעבוד כרגיל. משתמשים אחרים יענו "כן" ויתבקשו לשמור את כל השינויים מהחלונות שכרגע פתוחים אצלהם. החלונות שלהם ייסגרו והם יוכלו להמשיך לעבוד כרגיל.

הנה השדה לאחר השינויים שביצענו בו:

שימו לב שאם אתם משנים את הערכים עצמם של השדה (לדוגמא, אם היינו משנים את הערך 2, של "מאושר לייצור", בערך אחר, נאמר 5) אזי יכול להיות שנפגע בתפקוד המערכת, מכיוון שיכול להיות שקיימות הזמנות במערכת עם ערך 2, ולאחר שקבענו ש"מאושר לייצור" הוא עכשיו 5, יש צורך לעבור על כל ההזמנות הישנות ולשנות את השדה מ 2 ל 5.