ארכיון הקטגוריה: מדריכים

שינוי ערכים מוגדרים מראש של שדה משתמש

בדוגמא שלפנינו, ישנו שדה משתמש, בשם "מצב", ולשדה זה שני ערכים אפשריים: (1) פתוח ו (2) מאושר לייצור. בפוסט הזה נסביר איך להוסיף/להסיף/לעדכן ערכים קיימים לשדות משתמש כאלו (בעלי בחירה-מרובה).

תחילה יש להכנס לתפריט כלים / כלי התאמה / שדות מוגדרי משתמש – ניהול.

יש ללסמן את השדה שאותו אנו רוצים לעדכן. במקרה שלנו מדובר בשדה "מצב" בשורות מסמכי השיווק.

כעת נלחץ על "עדכן". בחלון שיפתח נוכל לראות נתוני השדה, ואת כל הערכים האפשריים לשדה זה. שימו לב שמכיוון ששדה זה הוא בעל אורך של 1, הערכים האפשריים של השדה יהיו בעלי אות אחת בלבד.

ניתן לסמן ערך מסוים, וללחוץ על "מחק" כדי למחוקו, או ללחוץ על "חדש" ולהוסיף ערך חדש לרשימת הערכים האפשריים לשדה זה. אנחנו נוסיף ערך 3 עם תאור "במחסן". בנוסף, נלחץ על החץ למעלה (החצים נמצאים מתחת לכפתור "מחק"), כדי להזיז את הערך החדש לראש הרשימה. כלומר, נרצה שהמשתמשים שלנו יראו את "במחסן" ראשון ברשימה (למרות שנתנו לו ערך 3, שטבעית היינו רוצים שיהיה אחרי מספר 2).

נלחץ עדכן. המערכת תוודא שאנחנו רוצים להמשיך ולעדכן את נתוני השדה. שימו לב שכל המשתמשים שמחוברים כרגע למערכת הסאפ יקבלו הודעה כזו, המודיעה להם שבסיס הנתונים שונה ושואלת אותם אם הם רוצים להמשיך ולסגור את כל החלונות. משתמשים אשר אותם לא מעניין השינוי שעשינו (בדוגמה זו עשינו שינוי בשדה משתמש אשר רלוונטי להזמנות, ויכול להיות שיש משתמשים שאין להם נגיעה להזמנות) יכולים לענות "לא" להודעה ולהמשיך לעבוד כרגיל. משתמשים אחרים יענו "כן" ויתבקשו לשמור את כל השינויים מהחלונות שכרגע פתוחים אצלהם. החלונות שלהם ייסגרו והם יוכלו להמשיך לעבוד כרגיל.

הנה השדה לאחר השינויים שביצענו בו:

שימו לב שאם אתם משנים את הערכים עצמם של השדה (לדוגמא, אם היינו משנים את הערך 2, של "מאושר לייצור", בערך אחר, נאמר 5) אזי יכול להיות שנפגע בתפקוד המערכת, מכיוון שיכול להיות שקיימות הזמנות במערכת עם ערך 2, ולאחר שקבענו ש"מאושר לייצור" הוא עכשיו 5, יש צורך לעבור על כל ההזמנות הישנות ולשנות את השדה מ 2 ל 5.

ביטול העלאה אוטומטית של תוסף למשתמשים מסויימים

תוספים, או בשמם הלועזי Add-ons, הנקראים באופן רשמי "יישומים נוספים" הינם הרחבות שניתן להוסיף לתוכנת SAP Business One על מנת להוסיף פונקציונליות. ניתן להגדיר כי תוסף מסויים יעלה באופן אוטומטי אצל משתמשים מסויימים, ואצל משתמש אחרים יעלה באופן ידני (המשתמש באופן יזום צריך להפעילו), או שלא יעלו כלל. כדי לבצע זאת, יש לעקוב אחר ההסברים שלהלן.

ראשית, יש להכנס למערכת עם משתמש בכיר.

כעת, יש להכנס למנהלה -> יישומים נוספים -> ניהול יישומים נוספים.

 

ייפתח מסך המציג את רשימת היישומים הנוספים שמותקנים בחברה שאתם עובדים ב כרגע. ניתן לראות כי היישום "Screen Painter" מוגדר כ"אוטומטי" בשדה "קבוצת ברירת מחדל" (כמובן שלא שכחנו לוודא שהוא מוגדר "פעיל"). משמעות דבר זה היא שאם לא נשחק יותר עם ההגדרות, עבור כל המשתמשים יישום זה יעלה באופן אוטומטי.

עכשיו, נרצה שהיישום הנוסף הזה, Screen Painter, לא יעלה באופן אוטומי כשהמשתמש יוסי נכנס לסאפ (בדוגמא שלנו יש 10 יישומים נוספים אשר מותקנים בחברה, ואנחנו מתעסקים עם אחד מהם – שימו לב שאתם משנים את ההגדרות של היישום הנוסף הנכון).

נכנס ללשונית "העדפות משתמש" במסך ניהול היישומים הנוספים, נבחר את תדי, ובשדה "העדפות" נסמן "הפוך ללא אפשרי". דבר זה יגרום לתוסף לא להיות פעיל עבור תדי – הוא לא יוכל להפעילו. אם נרצה שתדי יוכל להפעיל את התוסף לכשיבחר בזה, נעביר את ההגדרה למצב "ידני", כלומר התוסף לא יעלה כשתדי נכנס לסאפ, אבל אם תדי ירצה להפעיל את התוסף, הוא יוכל להכנס למנהלה->יישומים נוספים->מנהל יישומים נוספים, ולבצע הפעלה יזומה של התוסף.

לא לשכוח ללחוץ על "עדכן" כדי שההגדרות ייכנסו לתוקף.